Finálová sobota

Ahoj všem příznivcům LNS,

v sobotu 4.3.2017 na ZS ve Skutči vyvrcholila sezóna 2016/2017 ligy neregistrovaných. Nejdříve se odehrálo utkání o celkové třetí místo mezi HC Ostrov a HC Pstruzi Otradov. Zajímavé utkání s ještě lepší zápletkou ve třetí třetině. Hosté z Otradova vedli po druhé třetině již 4:0 a zdálo se být rozhodnuto. Ostrovští však nehodili flintu do žita a v poslední třetině utkání zdramatizovali. Konečný výsledek 4:3 pro hosty vynesl hráčům Otradova bronzové medaile.

Očekávané finále mezi HC Radioaktivita Hostovice a HC Skulls Hlinsko začalo v 15:30 hod. Utkání začalo velice opatrně na obou stranách, hráči se snažili vycházet ze zabezpečené obrany. Vyložené šance byly vidět na obou stranách velice zřídka, ale skóre se neměnilo hlavně zásluhou bezchybných výkonů obou gólmanů. První gól utkání přišel v 16.minutě, kdy Kostelecký vybídl k zakončení V.Jirouta, který se nemýlil.   Druhá třetina se nesla ve stejném duchu jako ta první. Avšak šance s přibývající únavou přibývaly na obou stranách a diváci mohli sledovat zajímavý souboj. V 33.minutě domácí z mírné převahy vytěžili druhý gól utkání. Střelcem byl Mrázek, kterému asistoval  Jeřábek. Do konce druhé třetiny se již skóre neměnilo, přestože i hosté měli několik velice slibných příležitostí. Ve třetí třetině hosté začali trochu přitvrzovat hru s cílem rozhodit soupeře a korigovat výsledek. V některých fázích utkání získávali územní převahu a zatlačili Hostovické do vlastní třetiny. Snížení skóre však nepřicházelo. Bohužel pro hosty přišla  46.minuta, kdy po napadení dostal Jakub Wasserbauer TH a musel pod sprchy. A pro následné nesportovní chování ho následoval i Lukáš Wasserbauer. Zde se asi lámal zápas, protože po krátké odmlce, kterou vyplnily spíše diskuse než hokej, domácí přidali pojistku v podobě třetí trefy. O tu se postaral  Teplý po přihrávce Jeřábka. Zbytek utkání domácí kontrolovali hru a zaslouženě zvítězili 3:0. Oslavy mohly propuknout na plno a to v obou týmech, které předvedenou hrou potvrdili svou celosezónní výkonnost. Na své si museli přijít i diváci, kteří přijeli podpořit oba týmy. Odhadujeme, že finále přihlíželo necelých 200 spokojených diváků, kteří přispěli k velice pěkné a hokejové atmosféře.

HC Radioaktivita Hostovice – HC Skulls Hlinsko 3:0 (1:0, 1:0, 1:0), vyloučení 7:7, navíc hosté 2xTH, využití 1:0, rozhodčí Ježek, Javůrek

hostovice2

Radost z prvního vstřeleného gólu

hostovice

Třetí třetina, 46.minuta

hostovice3

Konečné skóre

hostovice4

Děkovačka po zápase

hostovice5

Mistr ligy neregistrovaných pro sezónu 2016 / 2017 – HC Radioaktivita Hostovice

hostovice7

Druhé místo ligy neregistrovaných sezóny 2016 / 2017 – HC Skulls Hlinsko

hostovice6

Fotografie pořídila fotografka Pavlína Forštová. Více foto najdete zde.

Vedení LNS