Diskuse

Tato stránka je určena pro slušné diskuse návštěvníků našeho webu o naší lize. Věřím, že se zde neobjeví žádné vulgarity či urážky.

64 comments

 1. Příslušnost k týmu nemám žádnou, ve Skutči se nic jiného nehraje, proto se jdu podívat aspoň na sem. Četl jsem jen článek Hostovic, kde se o „R“ po vašem vyrovnaném zápase na kterém jsem taky byl.(chodím na zápasy, o kterých vím že mají na LN velkou úroveň- např. na zápas telecí štepánov se koukat nepůjdu ). Tím spíš mě to zarazilo, že nastoupili ti stejný hráči o kterých se v článku psalo. Spíš mě zajímalo jak funguje kontrola pravidel a regulérnosti.
  Podle informací na dostupným webu je Kavalírovi 35 let ne ?

  1. Aha, takže chápu li správně, spojitost žádná, jen rejpave otázky 🙂 Nicméně, nastoupili ti samí, protože jsme prostě za to, že jsme v pohodě a že nepodvádime. Kdyby to bylo jinak, tak věřte, že to dodržovat budeme.
   Co se týče Pavla, pokud se na eliteprospects nepletou, je narozen 16.6.1985, tzn 34 let?

 2. Jokerit x Chlumětín
  Za Jokerit opět nastoupilo více hráču, kteří by měli mít označení „R“. (Kusý, Nevole, Hladík, Brdička) Pravidla mluví jasně a je jedno, že někdo hrál za A mužstvo před x lety. Platí pravidla pro všechny týmy stejně nebo neplatí ? Není pak zbytečný řešit nějaké označení „R“ ?? Řeší někdo tyhle věci??? Proč se schválila nějaká pravidla,když se porušují a nikdo to neřeší ?

  1. Milý Jakube, z části zkopíruji co jsem napsal klukům z Hostovic, jsou to FAKTA a smažu z toho sebe, protože jsem opravdu hrál ,JEDNU CELOU SEZONU,, v registrované soutěži a hrál jsem i loni registrovanou soutěž a správně jsi napsal že mám mít R, ale jak píšeš o pravidlech, tak pokud se nepletu, je dáno: hrál minimálně jednu celou sezonu, ano jak píšeš je jedno jestli před x lety, ALE co znamená pojem: hrál MINIMÁLNĚ JEDNU CELOU SEZONU? Osobně to chápu tak, že celá sezona má dle výpisu např. 35 zápasů, když jich někdo hrál sotva půlku, je to dle pravidel R, nebo není? Dle mě ne, soudím pouze co jsem vyčetl v pravidlech (dle toho by nám stačily i pouze dvě R). Až tam bude psáno: hrál někdy v reg. soutěži, nebo: byl na soupisce, pak s tebou souhlasím, že Jokerit porušil pravidla, ale s ním i dalších 7 týmů a pomalu by nebylo s kým hrát, takto ale nemohu. Upřímně jsem myslel, že ta soutež je pro žízeň, pro zábavu a ne aby někdo někomu dělal zle. Půjdu tedy k hráčům jež jsi vypsal:
   Brdička, asi 3x po operaci kolena, neregi hraje již asi 5 roků a poslední sezona kdy nastoupil za registrované byla 14/15 (7 zápasů- kdo ví jestli hrál opravdu on), nejvíc má odehráno v sezoně 13/14!! – 19 zápasů- v této sezoně JÁ mám odehráno 35 zápasů- jedná se u něj o celou sezonu jak je v pravidlech??
   Posunu se na nás tři R-kový- klukům se omlouvám předem, ale J. Nevole je po tolika zraněních a operacích, že sotva odehrál vždy lehce přes půl sezony v registrovaných soutěžích- Také dle mého a i výpisu pravidel R tedy nemusí mít- přesto má. T. Hladík, brusle letos vyndal z tašky rezavý po dvou letech, co na nich nestál- ani nabroušený je nemá, ale ok Rko mu dáme, odehrál minimálně jednu celou sezonu.
   Takových hráčů, jako jsi označil Brdičku mohu ve všech týmech najít víc než tři, ale proč bych to dělal, jdeme si zahrát pro zábavu, nechceme být za podvodníky a neřešíme jestli vyhrajeme nebo ne. Nejdeme si z někoho dělat prd*l, nebo řešit jestli má někdo pět startů před deseti lety a od té doby si v klidu hraje to, co kuli zdraví, práci nebo rodině uzná za vhodné. Když se zde na webu podívám např. na soupisku Chlumětína, proti kterému jsme nyní hráli, tak R mají uvedeno u: Hromádko, Picek, Vondráček- osobně bych ani u jednoho toto neřešil a ti kluci ho dle mě mít ani nemusí. Ale např. u Pavla Kavalíra, který má v krajský lize za 226 zápasů 286 bodů ho uvedený nemají(nevím jak v zápise) ale mohu ti zaručit, že bychom si určitě nestěžovali, ani kdyby jsme prohráli, vždyť Pavel je hráč, který být zdravotně v pohodě, tak je jeden z nejlepších v krajský lize, ale co, hraje to určitě taky kuli zdraví a zábavě, tak jako my. Řeší se tu slovíčkaření s pravidly, ale celkově že to má pozitivní vliv na soutěž ne. Spousta lidí řekne, že to je pro ně lepší a záživnější zápas i když prohrají, než když celou dobu to je jako veřejný bruslení. Asi bych to pochopil, že to pravidlo bylo udělané hlavně pro to, kdyby celé A mužstvo HC Skuteč, které bylo na letos zrušeno nastoupilo za jeden tým. Nebo si pět lidí dělalo z každého srandu a dávalo všem 15 gólů a nepůjčilo puk- tam bych bral, že to je průser, ale výsledky i zápasy Jokeritu jsou vyrovnané. A klidně se ti i podepíšu, aby jsi věděl kdo s tebou komunikuješ 🙂 Ámen.

  2. Vážení diskutující, vážení účastníci LNS,
   dovolte mi, abych se vyjádřil v diskusi za vedení ligy neregistrovaných. Předesílám, že toto je můj názor a jakékoliv direktivní rozhodnutí je v gesci odborných komisí, které jsme si určili.
   Především je mi moc líto skutečnosti, že to tady vůbec řešíme, že vůbec řešíme status hráče R, že nám pravidla za mého sedmiletého působení ve vedení LNS takto nabobtnala. Myslím, že je to obrázek naší společnosti, kde každý druhý hledá skulinu či možnost, jak by „to“ (nemám na mysli jen náš hokej) mohl slušně řečeno „obejít“ a využít ve vlastní prospěch. Domnívám se, že každému kdo uvažuje selským rozumem, stačí název naší ligy, tedy LIGA NEREGISTROVANÝCH. Tedy nějak organizovaná celosezónní soutěž hráčů, kteří nikdy nehráli registrovaný hokej, dovolím si bez urážky říci „rybníkářů“. Soutěž, která se hraje pro zábavu a na žízeň. A co z toho máme teď? Je to ještě liga neregistrovaných? Myslím, že není cílem této ligy, aby se hokejová úroveň blížila krajskému hokeji. Kde skončí Ti „rybníkáři“, kteří byli na počátku?
   Ale teď trochu konkrétněji. Status hráče R jsme zavedli na základě žádosti většiny klubů. Cílem je, aby liga neregistrovaných byla stále ligou neregistrovaných. Kdo byl na předsezónní schůzce ví, že návrh na status hráče R byl, že takto bude označen každý hráč, který někdy hrál krajské a vyšší soutěže mužů, resp. vyšší juniorské soutěže a zároveň mu není 40 let. Někteří mladší účastníci schůzky (konkrétně Jindra Nevole) bojovali vehementně za zmírnění těchto parametrů, proto bylo nakonec většinou klubů odhlasováno, že statusem R bude označen hráč, který odehrál minimálně jednu celou sezónu v těchto soutěžích a není mu 35 let, resp. nedovrší 35 let v daném kalendářním roce. A najednou čtu v diskusích, že odehrál jen 17 zápasů ze 30, protože byl zraněn nebo měl „zrezivělé brusle“. Tak kde to jsme? Prostě byl hráčem klubu celou sezónu. Slovo „celou“ se do pravidel dostalo z důvodu ochrany hráčů, kteří chtěli zkusit hrát kraj, ale po prvních 5 zápasech první sezóny, které proseděli na lavičce toho nechali a již nikdy nehráli. Proč vlastně Tito hráči chtějí hrát ligu neregistrovaných? Proč nehrají krajské soutěže nebo nehrají meziokresní soutěž, kde se mohou rovnocenně měřit s ostatními? Odpovědět by si měl asi každý sám ve svém svědomí. Každý klub může mít na soupisce více hráčů než 3 se statusem R, to není porušení pravidel, ale v jednom zápase mohou hrát jen 3.
   Také jsem četl v diskusi, zdali s tím někdo něco dělá? Nedělá, protože kde není žalobce není soudce. Ale doporučuji všem klubům, kteří budou mít pocit, že soupeř toto pravidlo porušil, podejte dle pravidel (čl.7) protest. Tedy max. druhý pracovní den po utkání a vklad 300 Kč. Protest bude řešit DK a můj názor je, že pokud se soupeř opravdu proviní, tak DK utkání minimálně kontumuje, neb pravidla by se měla dodržovat. Kontrola, zdali hráč hrál vyšší soutěže bude provedena zde https://www.eliteprospects.com/search/player.
   Úvaha na závěr. Co bude s naší ligou, když si budeme muset najmout právníka, aby nám udělal pravidla, aby si někdo druhý tyto pravidla nemohl vyložit opačně? Přiznám se, že nevím, ale určitě vím, že bude beze mě a možná i bez dalších dobrovolníků, kteří pomáhají tuto ligu organizovat a řídit. Marcel

   1. Když už tu padlo mé jméno…hlavní argument k zavedení nového pravidla mi bylo na předsezónní schůzi neustále opakováno, že jde o to vyrovnat výkonnostní rozdíly mezi mužstvy. Skulls mají po 5ti kolech skóre 47:13 a dnes utkání Hostovice – Štěpánov, po výkonu na půl plynu od Hostovic výsledek 14:0. Nemám důvod nevěřit jak týmu Skulls tak Hostovicím, že porušují ono diskutované pravidlo a proto se ptám, opravdu toto pravidlo pomohlo vyrovnat tuto soutěž??

     1. Souhlasím s Filipem, a klidně řešit individuálně každého hráče v týmu, který by to mít měl, nebo alespoň se sejít týmy mezi sebou a udělat nějakou dohodu. Mě osobně (a myslím že mohu mluvit v tomto za celý tým) by třeba vůbec nevadilo, kdyby proti nám nastoupili všichni co mají na soupisce Otradova psané R (6x +bych tam ještě třeba dva našel- dle výkladu teď od pana Čmelíka- a to i u více týmů + na víc web elite nezahrnuje krajskou soutež HK, kde hrál HC Skuteč A poslední tři roky, takže u některých to ani nedohledáme a víme to jen, že jsme byli spoluhráči- budeme to my řešit? NE), protože si myslím, že až na nějakou výjimku ho mít nemají, především soutěž neovlivňují tak, jak bych u pravidla chápal já a také už tu soutěž pár let hrají. To samé ostatní týmy. Jednak se pak hraje dobrý hokej a to každého musí bavit daleko víc. Pokud by to měl být tedy rybník, muselo by se vyřadit půlka týmů, protože co jsem si všiml, přesahují výkonnostně hranici rybníka 🙂 PS: Opět si myslím že mohu mluvit za tým- Klidně budu chodit na zimák osobně a s každým z týmů se dohodnu při jejich zápase a podepíšu jim, že proti nám mohou hrát s celou soupiskou co tu na stránkách mají. Max prohrajeme no, svět se asi nezboří ne ? 🙂 Nebo mi zavolejte, probereme to po telefonu 🙂

     2. Myslím, že pravidla byla vysvětlena panem Čmelíkem zcela jasně a pochopitelně, který hráč by měl mít status R-hráče! Teď je na jednotlivých týmech jak je budou dodržovat, případně, jak některé týmu budou podávat protest za neoprávněný počet R-hráčů hrající v zápase.

      Asi ne všechny týmy v této soutěži budou mít stejný názor, aby proti ním hrálo víc jak tři R-hráči než povolují pravidla . Ať hrají v zápase Skuteč vs Otradov, když se mezi sebou soupeři společně domluví. Bohužel, když tým má na soupisce více R-hráčů, které nemají s podivem ani označeny (Skuteč, Otradov, Hostovice a jiné), do zápasu by vždy měli nasadit pouze tři.

     3. Todle já Ondro chápu a každý bude mít opravdu svůj názor, ale co se snažím říct je, že nechápu proč se dělají R hráči z kluků co tuto soutěž hrají již třeba pět let, nebo i víc, ale nikdy před tím to nevadilo, tak proč by měli najednou být nějak extra vyčlenění a ještě spolu nemohli hrát, protože jich takových v týmu je víc? Vždyť to každý soudný musí vidět a pochopit, že to tomu neubližuje. Chápal bych to jako ochranu soutěže, kdyby dva ,,nové,, týmy to tu měly kosit a nikdo by si neškrtl (ale to se neděje) vždyť to tu zatím válcují kluci co to hrají už několik let prakticky se stejným týmem- budiž jim to přáno, ale nic tom nemění- naopak, nyní je třeba víc týmů, který se jim mohou třeba trochu vyrovnat. To pak chcete docílit aby někdo končil s hokejem, nebo se hrály zápasy 8 na 8? Řeší se podstata soutěže – vlastně tedy žízeň, zábava, parta atd…ale všechno to jde do kopru tím, že se najednou nebude moci parta sejít, tak jako se schází několik sezon, protože prostě se něco jen nedomyslelo nebo blbě definovalo a zbytečně to tím kazí těm klukům chuť.

     4. Hlavně je to dosti zkreslené praktikami HC Skuteč 5-10 let zpátky. Ač hráč nastoupil k pár zápasům a dále nehrál, má ve statistikách klidně půl sezóny a dokonce i další rok kdy vůbec nehrál, měli jsme s tím problémy už v meziokrese

     5. Omlouvám se, nic mi do těchto diskuzí není, ale nedá mi na to reagovat. Nevím co zde vlastně řešíte. Celek Hostovic si (trochu nefér) rýpl do Jokeritu , nic více nic méně. Žádný protest podán nebyl u žádného utkání, tak není co řešit, alespoň za mne. Ale co mne zde hlavně zaujalo je, že chcete kontrolovat hráče dle http://www.eliteprospects.com/search/player – úmysl dobrý,ale nic moc nezkontrolujete, neboť v tomto webu chybí celé pasáže jednotlivých sezon, takže hráč mohl klidně hrát a tento web vám řekne že nehrál. Stačí si porovnat starty v krajské lize dle eliteprospects oproti RegionHokej.

     6. Hostovice x Skulls – Nebyl v zápase Kadlec čtvrtý hráč, který má mít označení R

 3. Dnes jsem se byl podívat na zapase Hostovice x CHlumetin. Lonské finale dnes dopadlo debaklem tymu Chlumetin. Jednodnaznačný zápas a klobouk dolu před Hostovicemi. Z mého pohledu jako laika bylo vidět že hráči hostovic o sobě vědí, a mají nabrusleno. Chtěl bych se jen zeptat a at mi nikdo neříká že tam hrají pouze 3 kteří byli někdy registrovány ??? Dnes to vypadlo jako kdyby to bylo muzstvo pro kraj. At mi nikdo netrvdí nebo spíš vyvrátí opak. Je tohle ještě liga neregistrovaná ?

  1. Tak ono Chlumětínu chybělo pár borců ze základní sestavy a z toho dvě útočné esa. Hrát na dvě lajny po celý zápas taky není žádný med. Hostovice jak píší na svých FB stránkách postavili to nejlepší co mají. Kdyby se oba týmy sešly v plných sestavách mohlo jít o reparát finále. Bohužel ne na každý zápas se „bafuňářům“ sejde to nejlepší co mají v týmu (nemoc, dovolené, rodina, atd.) a v tom se odráží obraz hry.

 4. ,,Z důvodu výrazného zpoždění revitalizace zimního stadionu ve Skutči (strojovna, chlazení a ledová plocha) nelze odehrát krajskou ligu mužů v sezoně 2019-2020″….toto stojí nás stránkách HC Skuteč…Půlka listopadu o které tu píšete že se začne, byla původní termín, některé hlasy z MeU Skuteč tvrdí že led nebude do konce roku….

  1. Mě by ani nevadilo že nastoupil za Áčko, gólmanů je málo a byl tam jen do počtu, Juniorka nehraje, ale proč tedy nastoupil až na 1.zápas play off když nemá kde chytat celou sezónu. Třeba i půjčování brankářů by mělo mít nějaké mantinely, v prvních 5-ti zápasech proti nám nastoupil 4x stejný gólman. Docela dost to ovlivňuje sílu týmů a tím i výsledky zápasů

  2. Ahoj všem diskutujícím, dovolte, abych připojil svůj názor. Nevím přesně detail a všechny skutečnosti, ale dle mého názoru je to jednoduché. Pravidla naší soutěže, které jsme si schválili 25.9.2018 na předsezónní schůzce za účasti zástupců většiny týmů (5 týmů se omluvilo), povolují dopisovat hráče do 31.12.2018. Je zřejmé, že pravidla nepovolují start hráče v naší soutěži a zároveň v jiné registrované soutěži. Pokud tedy hráč hrál registrovanou soutěž a poté začal hrát v naší lize (byl zapsán na soupisku do 31.12.2018) nevidím v tom problém. Takových hráčů v naší lize je zjevně několik. Pokud hráč nastoupil v naší soutěži a zároveň poté v registrované soutěži je to přestupek proti našim pravidlům. To je můj selský výklad našich pravidel. Hráče zapisuji na soupisku týmů pouze já na základě emailové žádosti zástupce týmů. Marcel

   1. Ted je tu otázka….chceme tady tyto hráče ???!!!Je potřeba se nad tím zamyslet a vyřešit tuto situaci.Mě osobně se to nelíbí dopsat hráče do 31.12.a vyrukovat snima až na play off.To samé s gólmany.Je to můj názor.Budu rád když se k tomu tady rozumně a slušnou formou vyjádří více lidí.Protože ohlasy už jsou.

    1. Jen se trochu zapojim.Celou zakladni cast jsem za Repniky odchytal.Druhy golman nastaupil i z duvodu me rodine dovolene na horach.A jak uz tady bylo receno,golmanu moc neni a i ja chytam za vice tymu v ruznych mestskych ligach.Takze se da pochopit,ze pro me to kolikrat je obrovska pomoc.Volny vikend je potom hodne vzacny.Diky

     1. Ahoj Dane.To co jsi psal to docela chápu.Trochu vím o čem piseš.Protože jsem zaskakoval ve více teamech.A gólmanů opravdu moc není.Ale co hráči v poli?Myslim že tam zas takovej problem není aby se museli dopisovat kluci co hráli viší soutěže.

     2. Ahoj, přidám svůj úhel pohledu do diskuze. Kdyby se nedopisovali kluci, co hráli vyšší soutěž, tak nemají Hostovice, Skulls, Chlumětín a další 1/3 kádru a to není nic proti zmíněným – pravidla jsou daná a tyto teamy je dodržují, pak by to nemělo být bráno jako problém. Chápu to jako příspěvek na zamyšlenou, ale jak psal Black výše, zapoj se aktivně do vedení soutěže a změn pravidla. Když začnete omezovat registrace tak míříte k bezkontaktním soutěžím, jaké fungují v Poličce, Litomyšli atd. nebo omezte počet registrovaných v jednotlivých týmech, jako je to v Rychnově n. Kněžnou, Chocni apod. a výsledkem bude snad vyrovnanější soutěž. Sám nejsem příznivcem toho, aby do soutěže, kde je odhadem 70% hokejistů amatérů, byli „dotaženi“ kluci, kteří ještě před rokem hráli kraj a podobně, ale když jedu do Skutče hrát hokej, tak prostě akceptuji pravidla, která zde jsou a musím být připravený na to, že potkám hráče co si ze mě na ledě udělá kuželku, nebo nelézt k mantinelu, když potkám bezmozka, co si přišel schadit žáhu. Ale pokud tuto soutěž hraješ několik let, tak sám musíš vidět, že je zhruba 5 týmů, které pravidelně obsazují prvních 5 míst, a není to tím, že by si vychovávali hráče, ale pouze doplňují těmi kdo skončili ve vyšších soutěžích a je to v rámci pravidel OK.

  3. Zdravím všechny,v sobotu jsem zavítal na zápas Řepníky – Chlumětín.. Jestli tu probírate tento tým,tak nechápu proč,??Jestli za ně hrají kluci z vyšších soutěží,tak mi je to docela líto.. Vždyť půlka toho týmu neumí ani bruslit!!! Že porazili Chlumětín, který celou sezónu dominoval je jen náhoda a připomíná mi to ME ve fotbale v 2004,kdy Řekové anti fotbalem vyhráli zlaté medaile.. Čekat na soupeře ve 4 u vlastní brány a pak pukem nabraným na ,,vidle, našli jediného hokejistu v týmu a ten dal pět gólů z brejků!?Kdyby měl brankář Chlumětína den, zápas by byl jasný.. Třetí třetina,kdy Chlumětín zabral byla jasným důkazem jaký je mezi tými výkonnostní rozdíl…Bohužel vyhrává ten kdo dá víc gólů a jestli Řepníky dojdou až na vrchol tímto způsobem,smeknu před nimi,ale koukat se na to nedá.. Takže asi tak..

   1. Ahoj,jak uz tady padlo.V sobotu jsme opravdu proti Chlumetinu meli stesti na svoji strane,ale na to se historie nepta.Samozdrejme vsichni vime,ze kazda mestska liga ma ruzne upravena pravidla.Proto bych hledal chybu v pravidlech,ale ne v tymech.Pokud je vsechno podle pravidel,tak je na zastupcich tymu,aby navrhli pro pristi sezonu zmenu,ktera jim na stavajicích pravidlech vadi.

     1. Ahoj,podle mě jsou pravidla jasná kde stojí:Start registrovaného hráče je zakázán – výjimkou je gólman. Vždy platilo a doufám,že to tak je stále. Hráč který je jednou napsán na soupisku registrovaného týmu,už nesmí nastoupit v naší soutěži v dané sezoně!!!!…ani po novém roce.

  4. Řepníky pravidla neporušili…nazval bych to mezerou v pravidlech…pokud si do konce roku napíšete na soupisku 20 lidí z krajské ligy a 10 z nich se rozhodne v lednu v KL skončit, můžete jich využít a mít na konci sezóny úplně jiný tým a při tom neporušit žádné pravidlo, neboť jste je měli na soupisce už od prosince.

 5. Akorát jsem se vrátil z našeho zápasu (Jenišovic) proti Štěpánovu. A jsem tak znechucenej, že mi to nedá a musím napsat! Hokej sice odpovídal našemu postavení v tabulce, ale příjde mi, že je úplně zbytečné se na ledě o něco snažit! Prohrát 4:3 když za stavu 0:1 nám rozhodčí vyloučí hrače za to, že soupeř upadne na led našemu stojícímu hráči na brusli a ta ho bohužel řízne na 5+ do konce??? Co je to za faul??? A vysvětlení že si zodpovídá jak za hokejku tak za brusli?? Můžete mi prosím toto pravidlo ukázat?? Nejsmutnější je že i soupeř, zrněný hráč, časomíra i ledaři tvrdí že to faul není. Po oslabení prohráváme 2:1.. to není vše 4 minuty před koncem vyrovnáme abychom minutu a půl dostali gól po přihravce rukou! Nezlob te se na mě. Ale má cenu se o něco na tom ledě snažit?? Jediné pozitivum vidím v tom, že si pan rozhodčí nepřišel pro žold ale poslal tam časomíru. Protože nevím jak by to dopadlo. Jinak všem krásné vánoce a gratulace do Štěpánova

  1. To že by ligu pískal hráč to by podle mě byl krok zpět. Myslím si že liga ma svou úroveń a každý tým z ligy dokáže zahrát velmi pěkné a vyrovnané zápasy ikdyž konečný výsledek tak nevypadá. Zajímalo by mě co autor myslí tím že pan K řídí celou ligu, která má své vedení a to by mělo mít hlavní slovo. Děkuji za vaše reakce.

 6. Ahoj pánové. Možná by bylo dobrý si uvědomit, že hokej hrajeme pro zábavu a ne proto jít někoho poslat do nemocnice. Při zápase s Ostrovem se vám lov na Králíka povedl. … pokud na někoho nemám herně tak ho nemusím loktem zmrzačit. … ať to všichni dohrajeme v pořádku.

  1. Souhlasím s Honzou, celý zápas byly na našeho nejlepšího hráče vedeny ataky, s jediným cílem.. Zastavit ho za každou cenu.. Ten kluk má teď přetrhane vazy v rameni a těžko říct, kdy se k hokeji vrátí?? Určitě se hráči Ostrova budou bránit, že to bylo čisté tělo, ale proč nejdřív rozhodčí (mimochodem jeden z nejlepších co nám to tady píská) signalizoval úder loktem??Musel to vidět, proto to odpískal.. Že je v zápise uvedeno naražení,to je už věc druhá.. Chápu, že každý chce vyhrát, ale za každou cenu??!! Vždyť do té chvíle to byl celkem pohledný a vyrovnaný zápas.. Doufám, že v sobotu si zahrajeme jen hokej a budeme odcházet všichni spokojeni ,,po svých“ domů..

 7. To nakopnutí bylo po odpískání konce zápasu, museli to vidět oba a nic se nestalo, to je na tom zarážející. Že někdo něco přehlédne, to je téměř jistý! Kdo ví, jestli by se tu objevil koment, kdyby to kopnutí udělal hráč Otradova a nebyl potrestán, to by bylo čóro. Tím jsem skončil, už sem nic psát nebudu, aby jste měli klid kluci. Hokeji zdar 😉

 8. Rád bych se do této diskuze vložil, neregistrovanou a meziokres jsem pískal 3 sezóny a už nikdy více. Je to velmi, velmi nevděčný úkol a kdo si to nevyzkoušel, nemá nárok hodnotit. Každý to vidí ze svého úhlu. Rozhodčí je na 12 borců na ledě sám a do toho ještě musí sledovat hru. To že se něco přehlédne je skoro jisté. Jsme jen lidi a navíc hrajeme jen neregistrovanou, ne extraligu. Ruku na srdce, kolik mančaftů je v lize na takové úrovní, že přesilovka je skutečně výhodou? Pokud budeme neustále brblat nad výkony, může se stát, že nebude pískat nikdo a my si to zase budeme řídit sami a to určitě nechceme. Buďme rádi, že máme ligu na takové úrovni. Licencovaná rozhodčí nebývají v nereligách standardem.

 9. Dneska opět naprosto „perfektní výkon“ dvojice rozhodčích J +J v zápase Otradov – Hostovice. To je neskutečný, co tihle dva dokážou předvádět. Jsem zvědavý, jaký trest dostane hráč Hostovic č. 19 za kopnutí protihráče, které vidělo tak 30 lidí a to nepočítám hráče. Sportu zdar a hokeji zvlášť

  1. Souhlasím.. Celá duskuze se zvrhla úplně někam jinam než jsem myslel..
   Moje výhrada nebyla k tomu, že něco přehlédne, ale k tomu co a jak se vlastně má posuzovat, když už to vidí a pískne to 🙂 Jako kde se má vhazovat když písknu postavení mimo hru úmyslné, nebo že ve středním pásmu se vyhození kotouče ven neocení 2minutami, brankář hodí hokejku – nájezd atd. Tak byl myšlený dotaz! Né že něco přehlédne.. Ale pouze aby znal pravidla.

 10. Stiznost na rozhodciho nema nic spolecneho s vysledkem, i kdyz chapem, ze to vypada blbe. Nase stiznost byla smerovana predevsim na pristup sudiho k zapasu a k jeho chybam ktere udelal. Nemluvim ted o chybach jako postaveni mimo hru ci o souboje odehrane stranou. Mluvim o jasnych faulech z nasi i vasi strany, ktere se odehrali pri souboji o puk. Chapu, ze jeden rozhodci nemuze stihat sledovat vsechno, ale primarne by snad mel sledovat co se deje kolem puku. A uprimne rikam, nebyt jeho pristupu zadna stiznost by nepadla. Ale nehodlame platit nekomu kdo si z nas s prominutim dela akorat prdel.

 11. Ahoj všem,
  Po sobotním zápase mi to nedá a chci se pozeptat na pár věcí. První 2 kola nás pískal nový rozhodčí (jméno bohužel nevím), je možné poslat ho na nějaké školení alespoň základních pravidel ledního hokeje? nebo rozhodčího může dělat kdokoliv? Pár příkladů za odehrané 2 kola (když se upísknu vhazuje se uprostřed, přihrát rukou v obraném pásmu mohu, když trefím strop haly ze středního pásma nemohu být vyloučen, když brankář 2x za zápas hodí hokejku měl by následovat 2 minutový trest popř. trestné střílení když se jedná o prázdnou branku, při potyčce kdy útočící obránci přijedou k bráně soupeře po odpískání následuje vhazování venku z pásma atd.. ) Ano jsou to maličkosti, ale na ledě chce samozřejmě každý vyhrát a za vyrovnaného stavu jsou i tyto situace důležité. Bohužel rozhodčí si to vysvětlit nenechá a chybu nepřizná.. To je asi vše na co jsem se chtěl zeptat, teď už si jen počkám jaký trest dostane hráč Otradova, který mě v sobotu trefil kolenem až mi praskl chránič holeně. Ale jak mi bylo řečeno je to hokej a né šachy, sorry já nechtěl 🙂

Join the Conversation